02-5611911


הבלוג שלנו 


טיפים ועצות לעבודה עם מחשב איטי

מחשב איטי הוא אחד הדברים המתסכלים ביותר עלי אדמות. וזה תמיד קורה כשממש צריכים לבדוק משהו באינטרנט, או להגיש איזה עבודה דחופה לאוניברסיטה והמסמך לא עולה. ברגעים כאלה אנחנו הרי מוכנים להישבע שהמחשב עושה לנו דווקא, אז זהו שלא. יש סיבות אובייקטיביות לאיטיות המחשב, כדאי שנבין מהן וגם מה ניתן לעשות.

 

  1. 1.     שואב אבק – המצאה גאונית, ולא רק לבית

כמו כל פריט בבית, גם המחשבים שלנו נוטים לצבור אבק. רק שבמחשב, חוץ מהאבק החיצוני שעליו, הוא מצטבר גם בפנים ולא רואים אותו. אבק גורם למחשב להתחמם ולמאווררים שלו להיתקע ולעבוד לאט יותר. לכן, מדי פעם, יש לנקוט בפעולה יזומה ולנקות את המחשב מבחוץ ומבפנים בעזרת ידידו הטוב ביותר של האדם, אחרי הכלב – שואב האבק.

כל שצריך לעשות הוא לפתוח את חלקו האחורי של המחשב ולנקות באופן יסודי, כולל כמובן במאווררים עצמם.

 

  1. 2.     נטרול תוכנות אוטומטיות

תוכנות רבות מוגדרות לעלות אוטומטית עם הדלקת המחשב. גם זה כמובן מאט את עלייתו של המחשב, ומכיוון שהן גם ממשיכות לפעול ברקע, ישנה האטה מתמשכת בביצועים שלו. מומלץ לנטרל את התוכנות שעובדות ברקע (אפשר לעשות זאת על ידי לחיצה על CTRL + ALT + DELETE ופתיחה של מנהל המשימות. לכו ללשונית אתחול ועברו תוכנה תוכנה. אם תראו תוכנה שלא תרצו שתעלה יחד עם מערכת ההפעלה, לחצו על הלחצן הימני ובחרו ב-Disable).

 

  1. 3.     כונן מיושן

מערכת ההפעלה הפופולרית היום היא Windows 10 והיא כבר מכוונת לעבוד עם כונני SSD ופחות עם כוננים קשיחים רגילים. רגע, אל תיבהלו מהמושגים, תיכף נסביר הכל.

בעבר האחסון של המחשב היה על כונן קשיח (מה שנקרא הארד דיסק או HDD). עם הזמן נפח האחסון גדל, וכיום ניתן למצוא כוננים קשיחים עם נפח של TB10. אבל מאז העולם התקדם ואיתו גם הטכנולוגיה, ובשנים האחרונות את מקומו של הכונן הקשיח תופס כונן ה-SSD (Solid State Drive ). כונן זה פועל בטכנולוגיית Flash Memory (כמו זו של הדיסק און קי) ויש לו יתרונות רבים, ביניהם גודלו הקטן, צריכת החשמל המופחתת שלו, העובדה שהוא יציב וכמעט ואינו מתקלקל, אבל החשוב מכל – הוא מהיר! כמה מהיר? אפילו עד פי 5 מהכונן הקשיח.

לכן, מאוד ייתכן שאם תרכשו ותתקינו במחשב שלכם כונן SSD, פתאום תרגישו כאילו המחשב קיבל זריקת מרץ ונעוריו חזרו אליו. אנו ממליצים על כך בחום.

 

  1. 4.     זיכרון RAM קטן מדי

מעבר לשטח האחסון של המחשב (הכונן הקשיח שלו), יש עוד רכיב אחד חשוב שמשפיע על מהירות הביצועים שלו – זיכרון ה-RAM. מדובר בזיכרון מובנה במחשב, שמטרתו לסייע למחשב להעלות את התוכנות שאתם עושים בהם שימוש הכי הרבה ואותן הוא בעצם שומר בזיכרון שלו. זיכרון זה נכבה בכל פעם שאתם סוגרים את המחשב ועולה שוב עם הדלקתו.

ככל שזיכרון ה-RAM גדול יותר, המחשב עובד מהר יותר, לכן מומלץ להגדיל גם אותו.  

 

  1. 5.     נטרול תוכנות אוטומטיות

תוכנות רבות מוגדרות לעלות אוטומטית עם הדלקת המחשב. גם זה כמובן מאט את עלייתו של המחשב, ומכיוון שהן גם ממשיכות לפעול ברקע, ישנה האטה מתמשכת בביצועים שלו. מומלץ לנטרל את התוכנות שעובדות ברקע (אפשר לעשות זאת על ידי לחיצה על CTRL + ALT + DELETE ופתיחה של מנהל המשימות. לכו ללשונית אתחול ועברו תוכנה תוכנה. אם תראו תוכנה שלא תרצו שתעלה יחד עם מערכת ההפעלה, לחצו על הלחצן הימני ובחרו ב-Disable).

  1. 6.     עומס יתר

מה לעשות, אנחנו אוהבים כל מיני חידושים והמצאות, וכחלק מזה גם להוריד תוכנות שאמורות לעשות לנו חיים קלים יותר. אבל ההורדות האלה מצטברות והמחשב בכל זאת בעל נפח מוגבל וככל שיש עליו יותר קבצים ותוכנות, קשה לו יותר לעבוד ולהיות שם עבורנו במהירות שאנחנו צריכים. אז מה אפשר לעשות? שוב, לנקות. אבל הפעם ניקיון מסוג אחר.

אין מנוס, מדי פעם עלינו לעבור על המחשב, להסיר ממנו תוכנות ולמחוק קבצים מיותרים. הסרת תוכנות מתבצעת דרך לחצן התחל > אפליקציות > אפליקציות ותוכנות, ושם רואים כמה תוכנות יש, באילו אנחנו בכלל לא עושים שימוש ומה מהן ניתן להסיר.

מומלץ גם לעבור על הקבצים שלנו, במיוחד על הכבדים שבהם, כמו סרטים, סרטונים וקבצי מוזיקה ולמחוק את אלו שאין לנו בהם כבר צורך.

במקרי קיצון אף מומלץ לעשות פירמוט מלא של המחשב , אבל זאת לא לפני בדיקה של טכנאי מחשבים שיאשר את המהלך .

 

 

  1. 7.     עובדים עם הכרום? סדרו את ההגדרות שלו מחדש

כרום הוא הדפדפן האהוב ביותר בישראל. וזה מובן. מדובר בדפדפן נוח מאוד שכיף לעבוד איתו. אבל... מצד שני, הוא גם מכביד מאוד על המחשב. הוא זולל את זיכרון ה-RAM שלו ואם אתם עובדים עם מספר גדול של לשוניות, הוא מאט מאוד את מהירות הגלישה ולעתים אפילו את מהירות המחשב עצמו.

אנו ממליצים קודם כל לנקות את המטמון (תמצאו את זה בהגדרות > מתקדם > ניקוי נתוני גלישה > מתקדם > בחלון שייפתח בחרו את טווח הזמן שברצונכם לנקות וסמנו את העוגיות, קבצי המטמון וההיסטוריה > ניקוי נתונים). לאחר מכן, המשיכו לגלול את ההגדרות עד שתגיעו למערכת > ושם חפשו ונטרלו את השורה המשך הפעלת אפליקציות ברקע כאשר הכרום סגור.

דבר נוסף, אנו גם ממליצים להתקין על הכרום חוסם פרסומות – ABP. זהו תוסף שתוכלו להוריד, שיותקן על הכרום עצמו ויחסום לכם את הפרסומות והבאנרים שקופצים לכם כל הזמן מול העיניים, ומן הסתם גם מאטים לכם את המחשב וגם חושפים אותו לוירוסים זדוניים.

 

אנו במעבדה הירושלמית המרכזית מומחים בפתרון בעיות ותקלות במחשבים ניידים ונייחים. אצלנו תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי ושירות אמין ואדיב במחירים הוגנים. נשמח לשמוע מכם ולסייע בכל נושא בתחום המיחשוב.

 

באדיבות אתר טוב תודה

לשאלות נוספות , התיחסות או יצירת קשר

צור קשר 


02-5611911

לפרטים ויצירת קשר אנא מלא 
פרטים ונחזור בהקדם האפשרי

 

בניית אתרים 2all