02-5611911


הבלוג שלנו 


מה תפקידו של הדיסק הקשיח

כונן קשיח ("הארד דיסק") - אחרי שתקראו, תדעו לבחור בקלות.

 

הכונן הקשיח הוא חלק אינטגראלי מהמחשב שלכם. כמו כל חלק אחר במחשב, בשביל רבים מאיתנו, גם הכונן הקשיח הוא תחום ידע הלוטה בערפל: אנחנו יודעים פחות או יותר מהו ומה תפקידו, אבל לא באמת מבינים את העניין.

 

קריאה קצרה זו תנגיש לכם את הידע החיוני על הכונן הקשיח שלכם, בקלות, בפשטות, ועם ההבנה איזה כונן קשיח לקנות? מה מתאים לצורך שלכם?

 

המעבדה הירושלמית למחשבים חוסכת לכם זמן וכסף:

 

בעל עסק? ממהר? הנה סיכום הדברים - כך תבחרו כונן קשיח שמתאים לרוב העסקים הקטנים-בינוניים ולמשתמש הביתי:

 

 
1. מהירות של לא פחות מ-7,200 סל"ד
2. זיכרון מטמון של מינימום
16MB

3. חיבור USB3 ומעלה

4. נפח אחסון של 2T

5. טכנולוגיית HDD

 

הגדרה בסיסית:

 

כונן קשיח (או דיסק קשיח) הוא רכיב המשמש לשמירת נתונים, או במילים אחרות - סוג של זיכרון. הוא איטי מדי בשביל לשרת את המעבד ישירות (לכך נוצר זיכרון אחר בשם RAM), אך מהיר מספיק בשביל לשרת אותנו בשמירה ושליפה של נתונים - או במילים אחרות - יצירה ופתיחה של קבצים מכל סוג.

 

שמו של הדיסק הקשיח ניתן לו עקב העובדה שהנתונים הנשמרים עליו נשמרים על גבי דיסקים פנימיים. הטכנולוגיה המאפשרת שמירה של נתונים על גבי הדיסק התפתחה המון משנות החמישים, אז יוצר הדיסק הראשון ששקל קרוב לטון, ועד ימינו אנו, שהדיסקים שוקלים כמה עשרות או מאות גרמים, ויכולים לאכסן כמויות אסטרונומיות של מידע.

 

כלומר: הקבצים שלכם, התמונות, הסרטונים, המסמכים וכיו"ב, ממוקמים כיחידות זיכרון מגנטית על גבי הכונן הקשיח שלכם.

 

הכתיבה והקריאה על גבי ומהכונן הקשיח נעשית תוך סיבובים מהירים של הדיסקים (עד 15,000 סל"ד!), ותנועה של 2 ראשים - אחד לקריאה ואחד לכתיבה. הנתונים מועברים בצורה מגנטית ומתורגמים לשפה בינארית - כלומר לרצפים של מספרים - אפס ואחד, ואז מתורגמים לנתונים שאנחנו מכירים - מילים, תמונות וכיו"ב.

 

לפני שקונים כונן קשיח:

 

הכונן הקשיח יכול להיות פנימי, כלומר מותקן בתוך גוף המחשב, או חיצוני ונייד, ומתחבר לרוב בחיבור USB מהיר.

 

לפניכם הנתונים החיוניים לרכישת כונן קשיח חיצוני שיתאים לרובינו - בעלי עסקים, בעלי מחשבים ביתיים, מנהלי משרדים וכיו"ב:

 

1. מהירות - ניתן למצוא כוננים קשיחים מ-5,400 סל"ד צפונה. רכשו כונן עם לא פחות מ-7,200 סל"ד (RPM) וזיכרון מטמון, נתון שלא תמיד מופיע במפרט הטכני, של מינימום 8MB (ואם אפשר - 16MB).

 

2. חיבור USB 3 - הטכנולוגיה מתקדמת בכול, וגם בחיבור ה-USB שלכם. אל תתפשרו על חיבור ישן יותר, ואל תתפשרו על כונן עם חיבור לחשמל בשנאי.

 

3. נפח אחסון - כמה שיותר, יותר טוב. ההפרש הזניח במחירים בין הנפחים השונים מאפשר לכם לבחור בנפח גבוה של מינימום 2T - כלומר טרה אחד (שווה לאלף גיגה בייטס) - שיכול להכיל 250 אלף תמונות באיכות גבוהה, 200 אלף שירים, ולמעלה ממאה סרטים באיכות HD.

 

4. SSD או HDD - שניהם טובים. SSD עמיד יותר ומהיר יותר, אך יקר יותר (בצורה משמעותית), והמשתמש הממוצע ייהנה מכונן HDD בעל נפח רב במחיר נמוך. בחרו SSD רק אם אתם חייבים העברת נתונים סופר מהירה וצופים כי הכונן הנייד שלכם ייחבט ויטלטל רבות במהלך הקריירה שלו, ואם יש לכם תקציב גבוה, רוצים לדעת יותר על דיסק SSD לחצו כאן 

 

5. גודל - אם אתם זקוקים לכונן לנשיאה, רכשו כונן 2.5 אינטש. הם קומפקטיים וקלים מאוד. אם מדובר בחיבור למחשב ביתי\משרדי וכונן שלא ייסע אתכם לשום מקום - ואם אתם זקוקים לנפח אחסון גבוה מאוד (8 טרה למשל), רכשו כונן בגודל 3.5".

 

6. יצרן ואחריות - כיום רכיבים כמו כונן קשיח אמינים למדי, אך מפעם לפעם קורה משהו והכונן מתקלקל. חשוב שיהיה למי לפנות. וודאו שיש אחריות לשנתיים לפחות למוצר שלכם, וכי הוא מיוצר על-ידי חברה מוכרת ומקובלת, לדוגמא Western Digital או Seagate.

 

כוננים קשיחים פנימיים:

 

אם בחרתם כונן פנימי ולא חיצוני, לחברת WESTERN DIGITAL הפופולארית סדרת כוננים קשיחים פנימיים המסודרת לפי צבעים - סדרות שונות של כוננים מגיעים עם צבע שמסמל סטנדרט מסוים -
ירוק - חיסכון חשמלי, לא מתחמם ופועל בשקט, אך גם באיטיות. מומלץ רק למשתמש הנדיר ולא התדיר. משמש כמעין מחסן, ולא לפעילות שוטפת.
כחול - מתאים לרוב האנשים - מתחיל מ-7,400 סל"ד ומתאים גם לך.

שחור - אם יש לכם צורך במהירות גבוהה ורוצים להשקיע מעט יותר, אפשרי אך לא חובה.

 

אם אתם מאחסנים חומר רגיש וחיוני, ניתן למצוא כוננים שמגיעים עם תוכנות לגיבוי ושחזור. זכרו כי זה לא נפוץ, ומעלה את המחיר לא מעט. רוב המשתמשים לא זקוקים לכך שכן הנייד עצמו הוא הגיבוי לחומר שעל המחשב.

לשאלות נוספות , התיחסות או יצירת קשר

צור קשר 


02-5611911

לפרטים ויצירת קשר אנא מלא 
פרטים ונחזור בהקדם האפשרי

 

בניית אתרים 2all