02-5611911


הבלוג שלנו 


ארגונומיה – מוצרים חכמים לעסקים חכמים

ארגונומיה – מוצרים חכמים לעסקים חכמים

ארגונומיה הינה תורת הנדסת האנוש, או במילים אחרות – התאמתם של מוצרים (טכנולוגיים בעיקר, במקרה שלנו) לשימוש האדם, שימוש בטיחותי, בריא ומאפשר. השימוש בחוכמת הארגונומיה בבית העסק מאפשר לכם ליהנות משיפור ניכר בכל המדדים של העובדים שלכם, ולהפוך את העסק למשגשג יותר, בריא יותר ויעיל יותר. לאורך הזמן, השימוש במוצרים שעברו התאמה ארגונומית מעודד צמיחה וגדילה של העסק, כאש במקביל מתבצע חיסכון רב בהוצאות מיותרות.

איך כל זה קורה?

מחקרים ובדיקות שנעשו הוכיחו כי בשימוש נכון – ישיבה במנח נכון, שימוש נאות בזרועות ובכפות הידיים (בשימוש בעכבר ו\או מקלדת לדוגמא), יציבה נכונה ושמירה על גב וצוואר ישרים – כל אלו מובילים לריכוז גבוהה יותר, זרימת דם טובה יותר ושמירה על רמות אנרגיה אחידות ללא נפילות וקריסות. בעזרת ארגונומיה לעסק אנו בעצם מביאים את היתרונות הללו, ועוד רבים אחרים, לעובדים שלנו, ויוצרים סביבה בטוחה נעימה ונוחה לעבודה, סביבה שמעודדת פוריות, פיתוח וצמיחה. כשעובד שיושב מול המחשב 6, 7 או שמונה שעות ביום מחזיק את הגוף שלו בקריסה של השכמות עם החזה פנימה, גב שפוף וזווית צפייה במסך שגורמת לצוואר שלו להתעקם, אין זה פלא שהתפוקה שלו נמוכה, שהמוטיבציה שלו על הקרשים, שהוא מאחר לעבודה הרבה ושהוא זקוק לחופשות מחלה פעם בחודש.

מה אפשר לעשות עם ארגונומיה במשרד?

כאשר ניגשים לבצע מערך ארגונומיה למשרד בוחנים את התנאים של עמדות העבודה, מי יושב איפה וכיצד, מה הצרכים שלו בעבודה ואיך הגוף שלו ממוקם ביחס למכשור איתו הוא עובד. ישנם פתרונות לבעיות הנפוצות ביותר, בעיות של כאבי גב תחתון מישיבה, כאבי צוואר, כאבי עיניים וכיו"ב, וגם לבעיות הכרוניות של היד והזרוע, בעיות שתוקפות הרבה מאוד מהעובדים בעולם המחשבים והתכנות, אך לא רק. תסמונת התעלה הקרפלית למשל הינה בעיה שניתן למנוע או לטפל (או לפחות לייצב – תלוי בחומרת המקרה) בעזרת ארגונומיה נכונה וחכמה, כאשר היד מונחת על כרית והזווית של העכבר מותאמת לכף היד בצורה מושלמת ותוך התחשבות במבנה האנושי, ולא במה היה יותר זול לייצר במפעל בסין.

כאשר אנו ניגשים לעשות את העבודה החשובה הזו, אנו יכולים ליצור סביבה בה המסך ממוקם בגובה ובזווית הנכונה מבחינת העובד, הזרועות ממוקמות בצורה הנוחה ביותר, כף היד נתמכת וחופשייה לנוע בצורה טבעית, הצוואר לא צריך להתעקם לזוויות מאתגרות והגב נשאר זקוף עם כיסא שמותאם בצורה נכונה לעובד. אלו הם חלק מהדברים שניתן לבצע, בעזרת הנדסת אנוש חכמה, בכדי לשפר את המצב במשרד.

ארגונומיה – תיקון נזקים קודמים

אחד הקשיים המבורכים ביותר עם שימוש במוצרים ארגונומים הוא שלעיתים ישנה תקופת הסתגלות של מספר ימים למנח הגוף החדש. זה סימן טוב, שכן הגוף בעצם עסוק בהתאמה וזיהוי התנוחה. עם הזמן הגוף ילמד לשחרר את השרירים שלא צריכים להיות מכווצים יותר בעקבות התנוחה הקודמת, יאמץ את המנח הטבעי יותר שלפתע נהיה נגיש לו, וישחרר לאט-לאט יותר ויותר שרירים שהיו תפוסים בעקבות המנח (כי מה שמתחיל ברכינה לא נכונה של הגב מושך איתו עם הזמן שרשרת של כיווצים ומתיחות שממש משנות את כל הזוויות של הגוף).

תהליך זה של תיקון נזקים קודמים בעזרת ארגונומיה יכול לייצר מצב בו כל העובדים כולם מגיעים לנקודה של איזון גופני, מה בהכרח יעלה את המוטיבציה הכללית במשרד, יגביר את התפוקה ואת היצירתיות ויאפשר לעובדים שעד כה ישבו כפופים ולא מרוצים לשמוח – כי כשהגוף חש בנוח ובטבעיות, אנחנו במיטבנו, ובדיוק בשביל זה אנו מציעים פתרונות ארגונומיה לעסקים.

לשאלות נוספות , התיחסות או יצירת קשר

צור קשר 


02-5611911

לפרטים ויצירת קשר אנא מלא 
פרטים ונחזור בהקדם האפשרי

 

בניית אתרים 2all