02-5611911


הבלוג שלנו 


ארגונומיה – בעבודה מול מחשב

ארגונומיה – בעבודה מול מחשבאם אתם יושבים במשרד רוב היום, ישנם כמה דברים שכדאי שתיקחו בחשבון. בד בבד עם התקדמות הטכנולוגיה והמדע, הולכות והופכות רוב המשרות למשרדיות וממוחשבות, ובעוד בעבר רוב האנשים עמלו בעבודת כפיים, היום אפילו גידול הירקות דורש מיכון ממוחשב. אם אתם מיושבי המשרדים, אתם ניצבים בפני בעיות וסכנות שלא היו קיימות בעבר, כאשר בעבר היו לא מעט בעיות רק עם הבדל אחד-  הן היו אחידות לאורך מאות אם לא אלפי שנים, שכן הן נוצרו משימוש באותם הכלים לעבודה. היום לעומת זאת, אנו צריכים להסתגל גופנית לכלים חדשים לחלוטין, ולמנחי גוף שלא היו חלק משגרת היום של הורינו, ובטח שלא של סבינו הבאים בימים.

בעיות חדשות קוראות לדור חדש של פתרונות. בעוד בעבר נבנו והתפתחו לאורך השנים דרכים מקוריות ויצירתיות לפתור את הבעיות של המכשור העתיק או הישן, כיום ישנו מדע שלם ומקיף אשר כל עיסוקו הוא התאמת המכשור לאדם, עמדת העבודה לעובד, ועיקר הדבר הינו בהתאמת המחשב על חלקיו לשימוש נוח של האדם. בעזרת שימוש מושכל בארגונומיה יש לנו את האפשרות לייצר סביבת עבודה בטוחה, נוחה לעבודה, וכזו שניתן לעבוד בה במשך זמן רב ללא יצירת נזקים לגוף. כי בכל זאת, כל עובד משרד יודע עד כמה יכולה ישיבה ממושכת של כמה שעות ביום לאורך תקופה להתיש את הגוף וליצור בעיות.

 

תסמונת התעלה הקארפלית – ארגונומיה כתרופה מונעת

 

אחת הבעיות הנפוצות ביותר שהתחילה להתפתח באוכלוסיות רבות יותר ויותר בעשרים השנים האחרונות הינה תסמונת התעלה הקארפלית. עובדי משרדים מכירים אותה מקרוב, ואם אין להם עד כה, הם בטוח מכירים לפחות אדם אחד עם הבעיה, בין אם היא מוצהרת כסינדרום זה או בין אם פשוט אדם שלא נוטה להתלונן, אך רואים כי הוא מנסה למצוא את המנח הנכון למפרק כף-היד שלו ולא ממש מרגיש בנוח עם הידיים. תסמונת זו נוצרת משימוש יתר בעכבר המחשב (בעיקר), כאשר כף היד בעצם מונחת במנח שאינו טבעי לה, ומבצעת פעולות שאינן טבעיות לה, בייחוד לא במנח זה. במילים אחרות – לא תוכננו גנטית לשחק עם עכבר של מחשב, ולכן הגוף מתקשה, למרות כישרונו הרב, להתגבר על האתגר בלי קורבנות של כאב.

בדיוק כאן תורת הארגונומיה נחלצת לעזרתנו ומציעה פתרונות רבים ייחודים אשר מפחיתים מאוד את הסיכון שלכם ללקות בדלקת הזו, שהיא אגב כרונית לרוב, ומהרגע שהתפתחה כבר לא קל להפטר ממנה.

ארגונומיה למשרדים

 

אם אתם בעלי משרד או עובדים במשרד, מומלץ ביותר לדאוג לרווחת העובדים ולהפוך את המשרד שלכם למקום בטוח לעבודה, מקום בו העובדים מצליחים לשבת מול המחשב יום-יום ללא קושי וכאב. מעבר לסיבות המוראליות הברורות, ישנה סיבה כלכלית מובהקת אשר נשענת על אובדן הכנסות בעקבות עובד חולה. כאשר עובד לוקה בהתקף של תסמונת התעלה הקארפלית, לא מדובר ביום-יומיים, אלא בפוטנציאל מחלה של הרבה זמן. לעיתים הפיתרון היחיד שעומד על הפרק הוא ניתוח בו משחררים את הלחץ שמתהווה בתעלה (אשר יושבת בפרק כף היד), ואם מדובר בעובד מפתח – הנזק המצטבר לחברה שלך יכול להיות רציני. כל זה יכול להפטר ע"י שימוש נאות בטכנולוגיה מיטיבה אשר כל כולה מושתת על הבנת גוף האדם והתאמת המכשור הטכנולוגי היומיומי לגופנו, בדיוק בשביל למנוע צרות שכאלו. ניתן כיום למצוא אצלנו מוצרים רבים שעוצבו בארגונומיה חכמה, מעכברים ייחודיים ששומרים על מפרק כף היד ועד כסאות מחשב ששומרים על הגוף כולו יציב ובריא.

אל תמנעו מעצמכם את התמיכה הבסיסית לגוף ופנו אלינו עוד היום לייעוץ ארגונומי למשרד שלכם.


לשאלות נוספות , התיחסות או יצירת קשר

צור קשר 


02-5611911

לפרטים ויצירת קשר אנא מלא 
פרטים ונחזור בהקדם האפשרי

 

בניית אתרים 2all